top of page

Yapay Zekâ destekli Üretim Yürütme Sistemleri MES, dijital dönüşümünüzü sağlar ve endüstri 4.0’ geçişinizi kolaylaştırır.

 


Üretim Hatları ve ERP arasındaki entegre sistemlerden oluşan ve temel MES çözümlerini içerisinde barındıran çözüm paketidir. Mes Sistem ile, üretim süreçlerini kontrol altına alın, kârlılığınızı artırın ve yönetin. İşletmenizin verimliliğini artırın.

Mes çözümleri erp iletişimi

Entegre MES çözümü sayesinde ERP sistemi ve üretim hatları arasındaki tüm iletişimi ve süreçleri MESA uyumlu yapıyla sorunsuz bir şekilde yönetin.

Sunduğumuz MES çözümlerini inceleyin, işletmeniz için en doğru çözümü bulun.

Çapa 3

Mes Sistem, üretim merkezleri ile ERP arasındaki üretim süreçlerine ait bütün işleyişi yöneten entegre sistemler bütünüdür.MES çözümleri makine öğrenmesi modülü ile süreç yönetiminde  sorun ve hatalara çözüm bulur

MES yazılım üretim süreçlerini yöneterek ERP yazılımıyla üretim etkileşimini sağlar. Üretime ait bütün ekipmanları izleyip yöneten, performans ve kalite artırılmasına odaklanan bir sistemler bütünüdür. Sahadaki operatörlerden bağımsız olarak, makinelerden toplanan anlamlı veriler sayesinde, arızalar, ekipman ayarları, duruşlar, çalışma hızındaki azalmalar, ıskartalar ve yeniden işlem gibi üretim kayıplarına odaklanan ve bu kayıplara neden olabilecek riskleri öngörüp, önlem alınmasını sağlar.

Çapa 2

Konzek Teknoloji Mes Projesi Temel Özelliklerinden Biri

OEE toplam ekipman verimliliği

İşletme içerisinde ekipmanların verimli bir şekilde kullanılması ve optimum üretim değerlerine ulaşılması birçok faydayı da beraberinde getirir.

 

Toplam ekipman verimliliği OEE sayesinde üretim süreçlerine dahil olun ekipmanların etkinliği gözlemlenebilir. Yapılan ölçümlere ve elde edilen verilere göre ihtiyaç duyulan iyileştirmeler kısa sürede uygulanabilir.

 

OEE sürecinde satın alma işlemlerinden makine performansına kadar tüm ekipmanlar ve aşamalar değerlendirilmelidir. Böylelikle işletmenizin harcadığı kaynaklar baştan sona izlenerek gerekli optimizasyon çalışmaları sağlanabilir. Optimizasyon sayesinde %15-45 arasında verimlilik artışı elde etmek mümkündür.

 

Sunduğumuz RETMES OEE  Toplam Ekipman Verimliliği çözümleri, farklı işletme boyutları için kolaylıkla ölçeklenebilir. Küçük üretim tesislerinden devasa fabrikalara kadar bu yaklaşımı uygulamak mümkün olur. Bu uygulamayla elde edilen verilerin istenilen durumlarda SAP, Logo gibi ERP çözümlerine entegre edilebilir. Böylelikle Toplam Ekipman Verimliliği, OEE baştan sona izlenerek sürecin otomatikleşmesi için gerekli adımlar atılır.

Çapa 1

Paket içerikleri

Sensör ve Kontrol Sistemleri

Sensörler sayesinde tesiste bulunan çevre birimlerinden gerekli veriler toplanır ve elde edilen verilere göre kontrol sistemi otomatik olarak düzenlenir.

Veri Toplama Servisleri

 

 Veri toplama sürecinde sistem, dünyanın lider PLC markaları ile uyumlu olarak çalışır.

Geriye Dönük Veri Depolama Hizmetleri

Sistemden gelen geçmiş veriler veri tabanında saklanarak istenilen zamanda kontrol edilebilir ve geçmişe ait kullanım verisi raporları oluşturulabilir.

Gerçek Zamanlı İzleme

Sistemden elde edilen veriler çevik algoritmalar sayesinde gerçek zamanlı olarak izlenebilir, bu verilere ait grafikler ise sadece birkaç saniyede oluşturulabilir.

Yapay Zeka

Yapay zekâ (AI) entegrasyonları, standart özellik olarak sistemlerimizde sunulur.

Partnerlik

Çözüm ortağınız olarak uzun vadeli bir iş birliğini hedefliyoruz.

Saniyede 1 Milyon Veri

Yüksek veri hızıyla gerçek zamanlı veri işlemenin sunduğu avantajlardan faydalanın.

Özel Çözümler

Sunduğumuz tüm çözümler işletmenizin benzersiz ihtiyaçlarına göre tasarlanıyor

Web Tabanlı

Web tabanlı ve bulutta çalışabiliyor, Sistemlerinizi heryerden izleyin ve kontrol edin.

%100 Yerli

Uzman ekibimizle %100 yerli ürün geliştirme gerçekleştiriyoruz.

Kolay Entegrasyon

3. parti yazılımlara olan bağımlılığı sona erdirerek ihtiyaç duyabileceğiniz tüm modülleri sisteme entegre ediyoruz.

Anahtar Teslim

Projenin her aşamasını titiz bir şekilde planlıyor ve anahtar teslim olarak sunuyoruz.

Çapa 5

Diğer Çözümlerimiz

Aklınıza takılan bir şey mi var?

Yapay Zekâ Destekli MES/MOM çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

info@konzek.com

bottom of page