top of page

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti

Retmon iIoT

Retmon IoT (Internet of Things – Nesnelerin İnterneti), gerçek zamanlı olarak üretim alanlarının izlenmesine ve raporlanmasına izin verir. Üretim süreçlerinde yer alan verileri toplayıp analiz etmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları tek bir noktadan sunar.

IoT modülü sayesinde üretimde yer alan Kiosk, CNC tezgah gibi endüstriyel cihazlara ait verileri toplayabilirsiniz. Bu cihazlardan gelen sıcaklık, nem, akım ve voltaj değerleri, duman gibi parametreleri izleyerek belirlediğiniz alt ve üst eşik değerlerine göre alarm oluşturabilirsiniz. Retmon IoT’i IıoT / Endüstriyel Nesnelerin İnterneti projelerinde de kullanabilirsiniz.

IIoT, üretim süreçlerinde kullanılan verilerin ve parametrelerin izlenmesi için büyük bir avantaj sunar. Elde ettiğiniz veriler sayesinde üretimde yaşanan kalite ve üretim sorunlarına dair bütüncül bir bakış elde edebilirsiniz. Bağlı cihazlardan elde edilen veriler Big Data’yı oluşturur Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) projelerinde etkin bir şekilde kullanılır.

Veri analizlerini belirlediğiniz aralıklarla yapmaya izin veren araçlar, üretim sürecinde kullanılan parametrelerin detaylı bir şekilde ele alınmasına izin verir. Haberleşme protokolleri bağlı cihazlar arasında en yüksek hızda iletişimi sağlayarak gecikme olmadan verilerin toplanmasını sağlar.

İşletmenizin farklı tesislerine ait verilere Retmon IoT çözümleriyle tek bir noktadan erişebilirsiniz. Web tarayıcı ile sisteme bağlanabilir ve ihtiyaç duyduğunuz verileri anında izleyip yönetebilirsiniz. Aynı zamanda tanımlayacağınız senaryolar kapsamında uyarı ve alarm oluşturabilir, bu uyarı ve alarmları e-posta, SMS ve çağrı gibi yöntemlerle alabilirsiniz.

Industrial Internet of Things- Endüstriyel Nesnelerin İnterneti

Enerji Analizörlerinden/Multimetrelerden/Akıllı Enerji Sayaçlarından Alabileceğiniz Bazı Veriler

1. Temel Veriler: V1, V2, V3, V12, V23, V13, I1, I2, I3, CosFi, Frekans, P, Q, S.

2. Detay Veriler: CosFi 1, CosFi 2, CosFi 3, P1, P2, P3, Q1, Q2, Q3, S1, S2, S3, thdv1, thdv2, thdv3, thdI1,   thdI2, thdI3.

3. Tüketim Verileri: Aktif Güç Tüketimi, Reaktif Güç Tüketimi, Görünür Güç Tüketimi.

Kafanıza takılan bir şey mi var?

Size uygun Retmon çözümleri için hemen iletişime geçin.

bottom of page