top of page

Bizden Haberler

Konzek Teknoloji'nin sektördeki son gelişmeleri, yenilikleri, katıldığımız etkinlikleri, başarılarımızı, gerçekleştirdiğimiz seminerleri ve web seminerlerimizi paylaşıyoruz. Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon alanındaki öncü etkinliklerinden, uluslararası fuarlara, yeni ürün lansmanlarından, eğitim ve seminerlere kadar birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Teknolojinin hızla ilerlediği bu dönemde, biz de Konzek Teknoloji olarak sürekli olarak kendimizi yeniliyor, sektöre ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için çalışıyoruz ve dijital dönüşüm, yapay zeka ve endüstri 4.0 gibi konularda gerçekleştirdiğimiz çalışmaları ve katkıda bulunduğumuz projeleri bu bölümde sizlerle paylaşıyoruz. Bizimle olan bu yolculuğunuzda, sektördeki son trendleri, gelişmeleri ve Konzek Teknoloji'nin vizyonunu yakından takip edebilirsiniz.

TRAI Yapay Zeka Girişimleri Haritası 

trai.jpg

Konzek Teknoloji olarak, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) tarafından Ocak 2024'te yayınlanan TRAI Girişimler Haritası'nda, makine öğrenmesi kategorisinde 'scale up' olarak yer almaktan memnuniyet duyuyoruz.
Bu alandaki yolculuğumuzda bize eşlik eden herkese teşekkür ederiz. Hep birlikte yapay zekanın geleceğini şekillendirmeye devam edeceğiz!

2/02/2024

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Üyeliği

Yenilenebilir enerjinin güçlü rüzgarında yerimizi aldık! Konzek Teknoloji olarak Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) değerli ailesine katıldık! Rüzgar enerjisinin sınırsız potansiyeline beraber değer katacağımız bu yolculukta, tüm destekçilerimize teşekkür ederiz.

Rüzgar.jpg

1/26/2024

Türkiye Kojenerasyon Derneği ile İşbirliği

kojen.jpg

Konzek Teknoloji olarak Türkiye Kojenerasyon Derneği ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz! Ülkemiz için enerji verimliliği ve yeşil bir geleceğe doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor.

1/11/2024

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi

Konzek Teknoloji, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nde Yeniliklerini Tanıttı! Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nde Konzek Teknoloji olarak yer aldık ve yenilikçi Yapay Zeka ve Mes çözümlerimizi katılımcılara sunduk. Standımıza gösterilen büyük ilgi için katılımcılara teşekkür ediyoruz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için (🔗) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Konzek - Fuar Teşekkür-02.jpg

20/12/2023

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 

Konzek - Türkiye Yapay Zeka Zirvesi-02.jpg

Türkiye Yapay Zeka Zirvesine Konzek teknoloji olarak katılım sağladık. CEO'muz Erdal Baş'ın sunumuyla "Üretimde Yapay Zeka Uygulamaları" ile ilgili çözümlerimiz aktarıldı. Standımıza ve çözümlerimize ilgi çok büyüktü. ziyaretçilerimize teşekkür ederiz. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz. 

26/10/2023

Kalder 26. Kalite Çemberleri Ödül Töreni ve Konferansı

Kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve en iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla düzenlenen Kalder 26. Kalite Çemberleri Konferansında, Konzek Teknoloji olarak satış ekibimiz ile katılım sağladık. Standımız ve çözümlerimize gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

Konzek - 26. Kalite Çemberleri-02.jpg

25/10/2023

Dijitalleşme ve Yeni Nesil Yaklaşımlar Eğitimi

Konzek - Online Eğitim-02.jpg

Dijitalleşme ve Yeni Nesil Yaklaşımlar seminerine tüm Konzek ekibi ve Dr. Temel Aygün ile birlikte katılım sağladık. Seminerimizde Dijitalleşme ve Dijital Dönüşümün Temelleri, Dijital Dönüşümün İş Dünyası ve İnsanlar Üzerindeki Etkileri, Dijital Dönüşümün Uygulanması ve Geleceğe Bakış konularını işledik.

18/10/2023

Yapay Zeka Destekli Üretim ve Enerji Yönetim Sistemleri Semineri

Gebze Organize Sanayi Bölgesi yönetim binasında, Konzek-Dataguess-Paperwork Şirketleri olarak birlikte MES, ERP ve Computer Vision çözümlerine dair bir etkinlik ve konferans düzenledik. Konzek teknoloji olarak, Yapay Zeka Destekli Üretim ve Enerji Yönetim Sistemleri üzerine konuştuk. Etkinliğimize katılan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.

Konzek - Gosb Post-02.jpg

04/10/2023

Mobilite İnovasyon Zirvesi Fuarı

Konzek  -  İnovasyon Zirvesi-02.jpg

Bilişim Vadisinde düzenlenen Mobilite İnovasyon Zirvesine katılımımızı gerçekleştirdik. Konzek Teknoloji olarak, Yapay zeka destekli, MES ve Enerji İzleme Sistemlerimizin, Otomotiv sektöründeki verimliliğe etkisini anlattık. Standımıza ve çözümlerimize yoğun ilgi gösteren ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

14/09/2023

Web Tabanlı OEE Hesaplama Aracımız Yayınlandı

Konzek teknolojinin web tabanlı yeni OEE hesaplama aracını yayına aldık. Süreçlerin optimize edilmesi ve teorik verilerinize göre ortalama verimlilik hesabınızı değerlendirebilirsiniz. Üretim yapan şirketlerin bu aracı kullanması ve verimlilik hesabı yapabilmesi için önemli bir adım attık. Hemen denemek için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

Konzek - RETCAL-02.jpg

10/09/2023

Bilişim Şirketleri ilk 500 Açıklandı

Konzek  -  Bilişim 500-01-02.jpg

Bilişim 500 listesinde Türkiyede Veri Toplama Terminali üreticileri içinde, ilk 5 de olmanın ve Bilişim Sektörleri satış gelirleri listesinde 24 sıra yükselmenin haklı gurunu yaşıyoruz. Her sene büyüyen ekibimiz ve iş ortaklarımız ile bu başarıya hak kazandık. İş ortaklarımıza ve tüm ekibimize teşekkür ederiz.

17/08/2023

Win EURASIA 2023 Fuarı

Türkiye'nin ilk Metaverse temalı ve 5G teknolojisiyle çalışacak endüstriyel 5G senaryoları, 7-10 Haziran 2023 tarihleri arasında "Endüstri Gelecekle Buluşuyor" vizyonuyla İstanbul Fuar Merkezi WIN EURASIA fuarında yerimizi aldık. Yapay zeka destekli, MES ve Enerji İzleme Sistemlerimizin, endüstri sektöründeki verimliliğe etkisini anlattık. Ziyaretçilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

konzek-win-mailing.jpg

07/06/2023

Endüstri 4.0 ve Endüstri 5.0

Alper Gerçek ile Endüstri 4.0'dan Endüstri 5.0'a Geçiş, temel değişiklik ve gelişmeleri keşfetmek üzerine konuştuk. Endüstri 4.0'ın yükselişi karanlık fabrikaların ortaya çıkmasına neden olduğu, Endüstri 5.0 ise sürdürülebilir kalkınma hedeflerine hizmet etmeye odaklanmakta ve daha insani, insan odaklı bir yaklaşımı, hedeflediğinden bahsettik. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

dasdada.jpg

04/05/2022

5G Arena Lansmanı

lool.jpg

Win Eurasia fuarı öncesi, Nokia Türkiye Ataşehir ofisinde düzenlenen 5G Arena Lansmanı ve İş Birliği toplantısına katıldık. Teknoloji liderleriyle yeni teknolojiler üzerine karşılıklı bilgilerimizi aktardık. Bu güzel toplantı ve katılım için Konzek Teknoloji olarak teşekkür ederiz.

11/06/2023

Dijital Dönüşüm Vakaları

kraft.jpg

​Yunus Emre Ayvazoğlu ve Uğur Duman ile Üretimde Dijital Dönüşüm, örnek olaylar, iş kayıpları ve duruş analizi gibi konuları ele aldık. Dijital dönüşüm, üretim verimliliğinin artırılması için bir zorunluluk olarak görüldüğü ve sürekli iyileştirme durumu, dijital dönüşümde maliyetlerin azaltılması konularının önemindek bahsettik. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

08/03/2022

Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Webinar

Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu ile gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, videoda makine öğrenimi ve görüntü tanımayla ilgili kavramlar tartışıldı, Amaç, Piksel analizi yoluyla nesne görüntülerini anlamanın, klasik ağları kullanarak ve değerleri farklı yollarla öğrenerek doğru sonuçları üretmekten geçtiğinden bahsedildi. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

3kasım-2021.png

03/11/2021

Endüstri 4.0 ve Yapay Zeka

28mayıs2021.jpg

Yunus Altunbıçak, Uğur Canbaz ve Alper Gerçek ile gerçekleştirdiğimiz webinar'da, Konzek Teknoloji'nin imalat sanayine yönelik dijital dönüşüm çözümleri sunduğu ve  hataları en aza indirmek ve üretimde verimliliği artırmak için yapay zeka teknolojisinden yararlandığı konuşuldu. Siber güvenlikteki güvenlik açıkları, oluşturabileceği risk tartışılmıştır. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

29/05/2021

Yapay Zeka ve Hukuk

Burçak Ünsal ve Dr. Öğr. Üyesi Zafer İçer ile yapay zeka ve ceza hukuku konulu etkinliğimizde, videoda yapay zeka ve onun hukuk alanındaki etkisi tartışıldı. Ceza mahkemelerinde yapay zeka ve videoda yapay zeka ve hukuk konuları konuşuldu. Yapay Zeka sistemleri zararlardan ve yasa ihlallerinden sorumlu tutulabileceği ve getirdiği sorumluluk tartışıldı. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

2nisan-2021.jpg

02/04/2021

Dış Kaynaklı Proje Hazırlama, Webinar

26şubat-2021.jpg

Ast. Prof. Dr. Hüseyin Üvet ile gerçekleştirdiğimiz webinar'da, başarılı proje uygulaması için ekibin uzmanlığı ve dil becerileri çok önemli olduğu ve Projelerin millileştirilmesi: Uluslararası düzeyde inovasyona ulaşmak önemli Dış Kaynaklı Proje Hazırlama (TÜBİTAK, Avrupa Birliği) Üniversite-sanayi işbirliği teknoloji transferinde öneminden bahsettik. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

26/02/2021

Veri Bilimi ve Bilgi Güvenliği

Özge Özmen'in girişimcilik ve veri bilimi yolculuğu, 40 ilde 20 bine yakın üyesiyle Türkiye'nin en büyük veri bilimi topluluklarından biri haline gelen Data Science Türkiye'yi kurdu. Veri bilimcilerin iyi bir siber güvenlik bilgisine sahip olmaları ve kişisel verilerin korunması konusunda bilgi sahibi olmaları gerektiğinden bahsettik. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

17şubat-2021.jpg

17/02/2021

Dijital Dönüşüm Stratejileri

dijital-donusum-stratejileri-1200x630_l3mbls.webp

Gökmen Eriş ile Dijital Dönüşüm Stratejileri webinarımız'da, mal ve hizmetlerde değer ve müşteri deneyimi yaratmanın önemi ve müşteri deneyimi haritalaması, müşteri etkileşimlerini anlamak ve geliştirmenin çok önemli konular olduğunda bahsettik. Dijital dönüşüm verimliliği artırdığından ve müşteri davranışlarını değişiminden ve  öneminden bahsettik. Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

17/09/2021

Tasarım 4.0 ve Erişilebilirlik

Selim Ertuğ Tuğran ve Çetin Yıldırım ile Tasarım 4.0 ve erişilebilirliğin gerçekliği üzerine webinar gerçekleştirdik. Robotizasyon ve otomasyonun, çeşitli sektörlerde giderek daha yaygın hale geldiği  ve Teknoloji ve üretim araçlarındaki ilerlemeler, tasarımın manzarasını önemli ölçüde değiştirdiğini konuştuk. Daha fazlası için  linke (🔗) tıklayabilirsiniz.. 

tasarim-40-gercegi-ve-erisebilirlik-1200x630_rlluf7.jpg

13/08/2021

Sanal Gerçeklik ve İş Dünyası

26haziran-2020.jpg

Dr. Deniz Altun ile gerçekleştirdiğimiz, Sanal Gerçeklik ve İş Dünyasında'ki uygulamalarını ele aldık. Sanal gerçeklik teknolojisi prototipten işlevselliğe doğru evrildi ve pazara girdi. Sanal gerçeklik dünyada devrim yaratacak ve inanılmaz fırsatlar sağlayacağı hakkındaki fikirlerimizi konuştuk.Daha fazlası için linke (🔗) tıklayabilirsiniz.

18/10/2023

bottom of page