top of page

Konzek mIQ Yapay Zeka Destekli Mes Sistemleri

Yapay Zeka Destekli Mes Çözümleri

Retmes Mes Çözümleri 

MES & MOM

Üretim Hatları ve ERP arasındaki entegre sistemlerden oluşan ve temel MES çözümlerini içerisinde barındıran çözüm paketidir.

MMS

Üretim süreçlerinde ortaya çıkan verilerden faydalanarak işletmenizin ihtiyaç duyacağı raporları oluşturur. 

PMS

Enerji sistemlerini canlı olarak izlenmesinden, bağımsız ekipmanları anlık olarak kontrol etmeye kadar her şey tek hat şeması üzerinden gerçekleştirin. 

Endüstriyel Yapay Zekâ

Endüstri 4.0 bileşenleri üretim süreçlerinin verimli şekilde yürütülmesindeki en önemli etkendir. Bu sürecin etkin yönetimi ise Yapay Zekâ desteği ile mümkündür. Üretim sektörünün geleceği yapay zekâ ile işletmelerin, kalite, kârlılık ve toplam verimliliğini arttırıyoruz ve insana bağlı hataların önüne geçiyoruz.

 

Makine öğrenmesi sayesinde büyük veri elde edilerek PLC ve HMI üzerinden elde edilen veriler en doğru tahminleri oluşturmak için kullanılıyor. Verileri kullanarak öğrenen algoritma, öngörücü analizler sayesinde sürecin otomatikleştirilmesine izin veriyor. Aynı zamanda kestirimci bakım, kural & bildirim yönetimi gibi modüller de elde edilen veriler sayesinde otomatikleştirilebiliyor.

Üretim Zekası

Üretim süreçlerine en uygun araçlardan faydalanarak tesisinizi güncel teknolojilerle donatın.

Makine Öğrenimi

Yapay zekâdan faydalanarak süreçlerindeki verileri işletmenizi daha verimli hale getirmek için kullanın. Retmes’in yapay zekâ algoritmaları sayesinde veri eğitim setleri oluşturun, geçmiş verilerden öğrenin ve gelecek için doğru tahminlerde bulunun. Doğruya en yakın tahminlere göre süreçlerinizi güncelleyerek işletmenizi her zaman bir adım ileriye taşıyın.

Makine öğrenimi ile üretimden alınan veriler
Üretimde yapay zeka ile sorun tespiti

Yapay Zekâ ile Sorun ve Anomali                           Tespiti

Yapay zekâya dayanan RETMES çözümleri sayesinde fabrikanızda meydana gelebilecek sorunları ve beklenmedik durumları tespit etmek çok kolay. RETMES ile “Karanlık Fabrika” olmak için otonom sistemlerden ve veri izleme süreçlerinden faydalanın.

Kestirimci Bakım

Öngörücü bakım sayesinde elde ettiğiniz verilerle olası sorunları daha sorunlar meydana gelmeden tespit edin. Özel uyarı senaryoları ile gerekli müdahalelerde bulunarak planlanmamış üretim hattı durma durumlarından kaçının.

Yapay zeka ile kestirimci bakımı
Yapay Zeka ile Proses Analizi

Proses Analizi

Prosesleri analiz ederek verimliliğinizi arttırın. Analiz sırasında ortaya çıkan verileri kullanarak daha etkin prosesler tasarlayın. RETMES sistemleri ile elde ettiğiniz verilerden faydalanarak kesintisiz ve otomatik izleme sistemi oluşturun.

Merkezi İzleme & Raporlama

Farklı konumlarda yer alan üretim tesislerinizi tek bir merkezden izleyip raporlayın. Ortaya çıkan karmaşık süreçleri ve birden fazla konumdan gelen verileri birleştirerek işletmenize dair bütüncül bir bakış açısı elde edin.

Birden Fazla Konumdan Merkezi İzleme

Aklınıza takılan bir şey mi var?

Yapay Zekâ Destekli MES/MOM çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

info@konzek.com

bottom of page