top of page

Retmes PMS Enerji Takip Sistemi

enerji-03-01-01.png

Retmes Çözümleri

MES & MOM

Üretim Hatları ve ERP arasındaki entegre sistemlerden oluşan ve temel MES çözümlerini içerisinde barındıran çözüm paketidir.

MMS

Üretim süreçlerinde ortaya çıkan verilerden faydalanarak işletmenizin ihtiyaç duyacağı raporları oluşturur. 

mIQ

İşletmelere özel tasarlanan yapay zekâ projeleriyle, %90 oranında doğru tahminleme yapan modeller geliştiriyoruz.

Web tabanlı PMS sistemiyle tesisinizdeki kayıpları ölçerek iyileştirmeler yapın, enerji verimliliğini artırın ve maliyetleri azaltın.

Enerji sistemlerini canlı olarak izlenmesinden, bağımsız ekipmanları anlık olarak kontrol etmeye kadar her şey tek hat şeması üzerinden gerçekleştirin.

İşletmeler her geçen gün artan rekabet koşullarına uyum sağlayabilmek için enerji tasarrufu sağlamalıdır. Buna ek olarak artan çevre duyarlılığı da işletmelerin odaklanması gereken ana konular arasında yer alır.

 

Enerji yönetim sistemi, tüm işletme ve fabrika boyunca enerji kontrolüne yardımcı olur. Bu sistem sayesinde sistemde meydana gelen kayıplar ölçülebilir, gerekli önlemler alınabilir ve enerji tasarrufu sağlayarak maliyetler azaltılabilir.

 

Gerçek zamanlı enerji ölçümleri ve belirlenen senaryolara göre alarm oluşturma sayesinde ilgili personel tüm durumlar konusunda ihtiyaç duyduğu verilere erişir. Yapılacak uyarılar     e-posta şeklinde olabileceği gibi SMS ya da çağrı olarak da yapılabilir. Veri raporlaması söz konusu olduğunda da isteğe bağlı olarak günlük, haftalık, aylık, yıllık ve hatta saatlik veriler bile elde edilir. Raporlama modülü ihtiyaçlarınıza ve izlemek istediğiniz verilere göre özel olarak hazırlanır. Sistemde bulunan haberleşme kütüphanesi, markadan bağımsız olarak tüm sistemlerinize kolaylıkla entegre olur.

 

Enerji sistemlerini canlı olarak izlemekten bağımsız ekipmanları anlık olarak kontrol etmeye kadar her şey tek hat şeması üzerinden gerçekleşebilir. Aynı zamanda tek hat şeması ile uzaktan kontrol seçeneği de bulunmaktadır. Tesisinize dair enerji verileri web tabanlı çalışma sayesinde bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlar üzerinden izlenebilir ve birden fazla kullanıcı bu verileri görüntüleyebilir. Yetkisiz personel erişimi kısıtlanırken yetkisi olan personelin de iş birliği içinde çalışması sağlanır. Aynı zamanda tüm sistem tek bir merkezden izlendiği için acil durum planları detaylı bir şekilde oluşturulabilir.

Paket İçerikleri

Sensör ve Kontrol Sistemleri

Sensörler sayesinde tesiste bulunan çevre birimlerinden gerekli veriler toplanır ve elde edilen verilere göre kontrol sistemi otomatik olarak düzenlenir.

Gerçek Zamanlı İzleme

Sistemden elde edilen veriler çevik algoritmalar sayesinde gerçek zamanlı olarak izlenebilir, bu verilere ait grafikler ise sadece birkaç saniyede oluşturulabilir.

Kural ve Bildirim Yönetimi

Sistemden gelen veriler için çeşitli kurallar tanımlanarak kural dışı veri gelmesi durumunda e-posta, SMS, sesli uyarı gibi bildirimler sağlanabilir.

Web Uygulamaları

Sisteme tüm Windows, Linux, MacOS ve Android platformlarından erişim sağlanabilir.

Kaliye Yönetimi

Kalite kontrol süreçleriyle kalite konusunda süreklilik sağlanarak olası sorunların önüne geçilir.

Veri Toplama Servisleri

Veri toplama sürecinde sistem, dünyanın lider PLC markaları ile uyumlu olarak çalışır.

Enerji Yönetimi

Enerji tüketimi izlenip kontrol altına alınarak maliyet tasarrufu sağlanır.

Raporlama Servisleri

Raporlar, işletmenin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanabilir.

Rest API

Rest API sayesinde haberleşme süreçleri HTTP protokolü üzerinden esnek, basit ve hızlı olarak gerçekleşir.

Bakım ve Servis Tönetimi

Görev ataması sayesinde, kullanıcılara ya da gruplara atanmış görevler kolaylıkla izlenebilir.

Geriye Dönük Veri Depolama Hizmetleri

Sistemden gelen geçmiş veriler veri tabanında saklanarak istenilen zamanda kontrol edilebilir ve geçmişe ait kullanım verisi raporları oluşturulabilir.

Kullanıcı Yönetimi

İstenilen sayıda kullanıcı yetkilendirilip bu kullanıcıları içeren gruplar oluşturulabilir.

Veri Analizi

Sistemden gelen veriler özel algoritmalar sayesinde analiz edilerek işletmeye dair iç görüler hazırlanır.

Entegrasyon Servisleri (Opsiyonel)

İstenilen durumlarda lider ERP sistemleriyle (SAP, Oracle, Microsoft gibi) entegrasyon sağlanarak işletme içinde tüm veriler bağlanabilir.

Tüketim Yönetimi

Tüketim verileri otomatik olarak kaydedilerek raporlama için hazır hale gelir.

Aklınıza takılan bir şey mi var?

Yapay Zekâ Destekli MES/MOM çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

info@konzek.com

bottom of page