top of page

Üretim Analiz Sistemi Retmes MMS

Güncelleme tarihi: 26 Tem 2023

Üretimden toplanılan verilerin analiz edilmesi, veriye bağlı karar verme süreçlerini optimize etmek için önemli bir araçtır. Retmes MMS; üretim maliyetlerini düşürürken kalite ve verimlilikte artış sağlar.


Retmes MMS; üretim için önemli olan tüm bileşenlerin izlenmesini sağlayan bir yazılımdır. PLC üzerinden alınan veriler ile harcanan enerji miktarlarını raporlayabilir, kontrol ve kumanda edebilir. Verilerin anlık olarak izlenmesini sağlar. Aynı zamanda veri analiz aşamaları için gerekli olan “Big Data” yı oluşturur.


Retmes MMS’e erişim, standart bir web tarayıcısı üzerinden yapılabilmektedir. Bu şekilde sisteminizi cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden takip edebilirsiniz. Sistemin web tabanlı olması sebebi ile çok daha hızlı ve stabildir. Ayrıca bir uygulama için sabit diskinizde yer açmanız gerekmez.


Retmes MMS ile sektör bağımsız olarak bütün üretim süreçlerinde kullanılabilir. Analiz yapılan veriler, bu hataların nedenleri, kalite kontrol süreçlerinde hangi değişikliklerin yapılması gerektiği ve hangi makinelerin bakım veya değişim gerektirdiği gibi soruların cevaplarını bulmak için Retmes MMS en ideal çözümdür.


Üretim hatlarındaki verilerin analizi, işgücü verimliliğini arttırarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Yöneticileriniz bu sayede işgücü verimliliğinin arttırılması için hangi süreçlerin iyileştirilmesi gerektiğini belirleyebilir.


Sonuç olarak, Retmes MMS, üretim süreçlerinin optimize edilmesine yardımcı olan kritik bir araçtır. Veri analizi kullanarak, üretim süreçlerindeki sorunları ve hataları tespit edebilir ve bu sorunları çözmek için etkili çözümler geliştirebilirsiniz. Bu da üretim maliyetlerini düşürürken, kalite ve verimlilikte artış sağlar.


İşletmenizin verimliliğini ve karlılığını artırmak için; Konzek’in Retmes MMS çözümünü inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.


175 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page