Konzek mIQ

Endüstriyel Yapay Zekâ

Endüstri 4.0 ve tamamen otomasyona bağlı olarak Karanlık Fabrika modeli, geleceğin üretim süreçleri arasında yer alacak. Yapay zekadan güç alan üretim, işletmelerin yapay zeka algoritmaları ile sistem verilerini toplamasına ve analiz etmesine imkan tanıyor.

 

Makine öğrenmesi sayesinde büyük veri elde edilerek PLC ve HMI üzerinden elde edilen veriler en doğru tahminleri oluşturmak için kullanılıyor. Verileri kullanarak öğrenen algoritma, öngörücü analizler sayesinde sürecin otomatikleştirilmesine izin veriyor. Aynı zamanda öngörücü bakım, kural & bildirim yönetimi gibi modüller de elde edilen veriler sayesinde otomatikleştirilebiliyor.

Kafanıza takılan bir şey mi var?

Yapay Zekâ Destekli MES/MOM çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Üretim Zekası

Üretim süreçlerine en uygun araçlardan faydalanarak tesisinizi güncel teknolojilerle donatın.

Makine Öğrenimi

Yapay zekâdan faydalanarak süreçlerindeki verileri işletmenizi daha verimli hale getirmek için kullanın. Retmes’in yapay zekâ algoritmaları sayesinde veri eğitim setleri oluşturun, geçmiş verilerden öğrenin ve gelecek için doğru tahminlerde bulunun. Doğruya en yakın tahminlere göre süreçlerinizi güncelleyerek işletmenizi her zaman bir adım ileriye taşıyın.

anomalitesbiti.gif

Yapay Zekâ ile Sorun ve Anomali Tespiti

Yapay zekâya dayanan RETMES çözümleri sayesinde fabrikanızda meydana gelebilecek sorunları ve beklenmedik durumları tespit etmek çok kolay. RETMES ile “Karanlık Fabrika” olmak için otonom sistemlerden ve veri izleme süreçlerinden faydalanın.

Kestirimci Bakım

Öngörücü bakım sayesinde elde ettiğiniz verilerle olası sorunları daha sorunlar meydana gelmeden tespit edin. Özel uyarı senaryoları ile gerekli müdahalelerde bulunarak planlanmamış üretim hattı durma durumlarından kaçının.

kestiricibakim.gif
prosesanalizi.gif

Proses Analizi

Prosesleri analiz ederek verimliliğinizi arttırın. Analiz sırasında ortaya çıkan verileri kullanarak daha etkin prosesler tasarlayın. RETMES sistemleri ile elde ettiğiniz verilerden faydalanarak kesintisiz ve otomatik izleme sistemi oluşturun.

Merkezi İzleme & Raporlama

Farklı konumlarda yer alan üretim tesislerinizi tek bir merkezden izleyip raporlayın. Ortaya çıkan karmaşık süreçleri ve birden fazla konumdan gelen verileri birleştirerek işletmenize dair bütüncül bir bakış açısı elde edin.